Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 18.08.2019, 06:08

Дейкалівська загальноосвітня

 школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Патріотичне виховання

"У дитинстві відкриваємо материк , який назветься потім Батьківщина"
Л. Костенко

«Бути патріотом – це більше , ніж бути українцем»
Л. Костенко
 

Завдання патріотичного виховання:

 • виховання поваги до культурного та історичного минулого України;
 • виховання поваги до Конституції України, Законів  України, державної символіки;
 • визнання й забезпечення в реальному житті прав дитини як найвищої цінності держави і суспільства;
 • усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;
 • сприяння набуттю   патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватися законів та захищати права людини, готовність взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;
 • формування етнічної та національної самосвідомості, любові до рідної землі, держави, родини, народу; визнання духовної єдності населення усіх регіонів України, спільності культурної спадщини та майбутнього;
 • формування толерантного ставлення до інших народів,  культур і традицій;
 • утвердження гуманістичної моральності як базової  основи громадянського суспільства;
 • культивування кращих рис української ментальності: працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;
 • формування мовної культури;
 • спонукання  до активної протидії аморальності,  правопорушенням.

У чому сутність патріотичного виховання?

 

У системі морального виховання чільне місце посідають патріотичне й інтернаціональне виховання.

           Патріотизм (від гр. patriotes — батьківщина) — любов до своєї батьківщини, відданість своєму народу, гордість за свій народ, прагнення захистити його надбання, продовжити примноження його загальнолюдських і національних морально-духовних цінностей. Патріотизм проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне і що любить особистість. Як зазначав В.О. Сухомлинський, патріотизм як діяльна спрямованість свідомості, волі, почуттів діалектично пов'язаний з освіченістю, етичною, естетичною й емоційною культурою, світоглядною стійкістю, творчою працею. Виховання патріотичної свідомості, почуттів і переконань неможливо відокремити від складного цілісного процесу формування особистості.

           Джерелами патріотичного виховання є рідне слово батька і матері, колискова пісня, культ Матері та Батька, рідна оселя, садиба, батьківщина і Батьківщина, героїчне минуле народу, життєдіяльність історичних постатей народу (політичних діячів, вчених, письменників, діячів мистецтва і культури), конкретна діяльність особистості щодо матеріального та культурного збагачення своєї країни.

     В арсеналі діяльності з патріотичного виховання підростаючого покоління є багато засобів і методів впливу. Однак головне — це включення кожної особистості в конкретну діяльність з творення й примноження багатства і краси своєї Вітчизни.

 

"Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього.

Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не гідний пошани.”

                                                                                                             М. Рильський 

       Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління, головною метою якого є набуття молодими громадянами 14-35 річного віку соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури. 
        Здійснення системного національно-патріотичного виховання є однією з головних складових національної безпеки України. 
      Національно-патріотичне виховання формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту. 
      Національно-патріотичне виховання включає в себе соціальні, цільові, функціональні, організаційні та інші аспекти, охоплює своїм впливом усі покоління, пронизує всі сторони життя: соціальну-економічну, політичну, духовну, правову, педагогічну, спирається на освіту, культуру, науку, історію, державу, право. 

 

                    

             1 вересня, першокласники                                                                                                                                                     Свято квітів                                       

            

              

Виховний захід "Я люблю Україну"                                                 Вечір відпочинку                                                      Річниця небесної сотні

 

 

  ​       

                                                     Захист презентацій "Моя Україна"

 

 

                                            

          Огляд художньої самодіяльності  тріо "Цвітуть сади"                     Ансамбль "Тихо над річкою"                                                     Художнє читання

 

                                  

                                                                                       День Святого Миколая

                

Cаме патріотизм, громадянськість повинні об’єднувати українців, зберегти те, що протягом століть було нашою метою, – незалежну державу.

 

 

До Дня гідності та свободи в школі проведено літературно-музичну композицію "Україна - країна нескорених" для учнів 5 - 11 класів

 

                                

 

 

                                   

                                 

                                                      

 

Загальношкільна лінійка до Дня гідності та свободи

        

      До 85-річниці Голодомору.

ВШАНУВАННЯ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ.

       У період з 20.11.17 по 25.11.17 у Дейкалівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору, які були спрямовані на донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ,виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

     Класні керівники старшокласників у  провели класні виховні години.

     У четвер, 23 листопада, проведено загальношкільний “Урок-реквієм” на тему: “Голодомор 1932-1933 років Україна пам’ятає”, на якому увазі учнів було запропоновано перегляд документальних відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.

    В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку.

   Заступник директора школи з виховної роботи  Захарова О.В. розповіла про «закон п’яти колосків», про події в селі Дейкалівка в ті страшні роки. Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози.

        У п’ятницю (24 листопада) проведено годину пам'яті "Жнива скорботи". Цей виховий захід  запам’ятається усім завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживання, які вчувалися у кожному слові і русі однолітків, вчителів. Учням було представлено виставку  "Свідки говорять",  відеосюжети та музичні композиції, у яких йшлося про те, як відбувалася колективізація, вивезення зерна і їжі за кордон, моторошні картини тих жахливих подій. Після якого вшанували пам'ять про закатованих голодом земляків біля пам'ятного знака жертвам Голодомору і політичних репресій.

25 листопада - участь у Всеукраїнській акції "Запали свічку"

 

                  

                     

 

               

 

 

               

 

 

              

 

               

 

 Пам’ятаймо героя!

 

                           

20 вересня 2017 р. минає 3 роки, як страшна звістка про загибель Мирінця Вадима Михайловича від кулі снайпера біля м. Щастя Луганської обл., нашого героя-земляка, випускника Дейкалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, боляче відгукнулася в серці кожного, хто знав цього чудового хлопця.

Саме в цей день на шкільному подвір’ї зібралися учні, вчителі та працівники школи, представники сільської ради, батьки Вадима, а також ті, хто був на передовій разом з героєм, щоб вшанувати пам'ять загиблого. Важко було дібрати слова, щоб передати біль, який панує в душі кожного, хто знав цю гарну людину.

З настановою до учнів школи звернувся старшина 92 механізованої бригади Збройних сил України першого реактивного батальйону Павлов О. Сільський голова Загорулько В.Г. висловив вдячність батькам Вадима Мирінця за виховання справжнього патріота. Ніна Миколаївна, мама Вадима, подякувала за теплі слова, а також наголосила на тому, що вона пишається своїм сином, як і кожен з нас. Безперечно Вадим для всіх є прикладом самовідданої любові до України.

Важливо ніколи не забувати імена людей, які, не шкодуючи свого здоров’я, життя, захищають батьківщину, наше мирне спокійне життя .

Заступник директора школи Захарова О.В.       

Звернення старшини 92 механізованої бригади  Збройних сил України першого

реактивного батальйону Павлова О.     

              

                                                            Ніна Михайлівна Мирінець говорить про свого сина

   

 

         

                               Побратими  Мирінця В.М. 

                                                                                                                                                                                                                                                        Почесна  варта                 

Участь у святі «Україна єдина. Схід і Захід разом»

19 травня 2017 року предстваники учнівського колективу школи взяли участь у злеті волонтерів «Україна єдина. Схід і Захід разом» та акції "Український голуб миру" . Головною окрасою свята став 20-ти метровий прапор України, який юні волонтери пронесли через все місто.

Вже декілька років поспіль учні та працівники школи передають через волонтрерів на Схід продукти харчуваня, одяг, іграшки. Адже ми небайдужі до долі країни, вболіваємо за тих, хто зараз боронить незалежність України, співчуваємо людям, які живуть в умовах війни.

    

   

   

   

    

 

 

20 лютого 2017 р. відбулася загальношкільна лінійка, присвячена Дню Героїв Небесної сотні.

 

Сценарій шкільного заходу “Герої не вмирають… Просто йдуть..”

 Слова вчителя. 20 лютого ми відзначаємо День Героїв Небесної Сотні – день пам’яті Героїв Революції Гідності, які склали своє життя в ім’я кращої долі українського народу. Вони загинули за те, щоб Україна стала справді незалежною, могутньою, успішною європейською державою.
Ведучий 1
В одному слові «Україна» - це любов,
Це - пам’ять, це – традиції, минуле,
Її історія, її пролита кров.
Це – незалежність й міць, яку здобули.
Ведучий 2
Це впевнений й сміливий крок вперед,
Не дивлячись на негаразди і тортури,
Це сьогодення – сильне, не крихке,
І наша віра у нове майбутнє.
Ведучий 1
У ці дні ми відзначаємо Річницю трагічних подій на Майдані Незалежності, коли під час Революції Гідності з 18-20 лютого було поранено більш як 1000 людей, загинуло понад 100 протестувальників. Сьогодні ми їх називаємо Небесною Сотнею.
Ведучий 2
Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей…
Ведучий 1
Цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість і життя за рідну Батьківщину – присвячується! 
 Ведучий 2
Сьогодні день огорнутий печаллю.
 Пронизаний  наскрізь слізьми людей.
 Слізьми за тим, хто не вернувсь з Майдану,
 Залишивши батьків, родину і дітей.
Ведучий 1
 Всім серцем вірили вони у кращу долю.
 За неї ж, й на Майдані полягли.
 За українців і за їхню волю,
 Своє життя не завагавшись віддали!
Учень1
Не плачте, мамо... Я - в Небесній сотні...
Я за Вітчизну голову поклав...
Я знаю, мамо, гірко Вам сьогодні -
Я ж бо живим вернутись обіцяв...
Не вийшло, мамо... Снайпер вцілив в серце...
Світ почорнів... І зупинився час...
Пробачте, мамо... Мусив я померти.
Бо Україна лиш одна у нас!
Прощайте, мамо... і простіть, благаю,
Що так невчасно світ цей полишив...
Я шлю Вам, мамо, вісточку із раю...
Я дуже, мамо, дуже Вас любив...
 
Ведучий 2
Небесна сотня. Новітні герої України. Вони полягли за нас із вами. юні, чорноброві хлоп’ята, яким судилося вже стати чорнобривцями, як сказав поет…
Ведучий 1
 Ми сьогодні в скорботі й з великою вдячністю згадуємо Героїв світлої пам’яті Небесної сотні, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами з небес.
Учень 2
Мамо, я живий, лиш закриті очі....
І серце не б`ється, не вирує кров...
Ти тільки не плач, знай - всі дні і ночі
Я -  поруч – у грудях, де живе любов!
Учень 1
Ти пробач мене, мамо, за гіркії сльози,
За той біль, і той жаль, що я наробив.
Я ж хотів лише миру, добра і свободи...
А мене за це ворог безжалісно вбив.
Учень 2
Не жалій, моя нене, що я не вернуся,
Не кляни ворогів! Нехай судить їх Бог!
Я для тебе сьогодні з небес посміхнуся,
Ти лишень свої очі здійми до зірок!
Ведучий 2
Минає 3 роки від трагічних подій на Майдані. Але, на превеликий жаль, Небесної Сотнею не закінчився біль і страждання України. Сьогодні йде боротьба за нашу Україну.
Учень 1
Прийшла в нашу хату тривожна  година,
Хай кожен збагне собі в безлічі справ:
Все треба зробить, щоб жила Україна,
Щоб ворог підступний її не здолав.
Учень 2
І хай доведеться колись не доїсти,
Чи буде в кімнатах поменше тепла,
Але не дамо ми лихим терористам
Чіплять в нашім небі чужого орла.
Учень 1
В ці дні хай єднає нас думка єдина,
Ми зло в нашім домі долали не раз,
Все треба зробить, щоб жила Україна –
Приймаймо цей заклик, як Божий Наказ!.
Ведучий 2
Нашими воїнами пишається весь народ, бо в їхніх серцях горить вогонь любов до рідної країни, та велика віра в перемогу. Захищаючи рідну землю від ворога, сьогодні вони віддають найдорожче – своє життя.А ми говоримо їм : «Повертайтесь живими!».
        Вічна пам'ять тим, хто віддав своє здоров'я та життя за Україну. Вшануймо людьскі відвагу, незламність, силу Духа. Низько схиляємо голови перед  світлою пам’яттю про героїв, які віддали своє життя в ім’я кращої долі українського народу. 
Хвилина мовчання (Пливе кача, Свіча пам’яті)

Ведучий 1
Молюся за Тебе моя Україно, за кожного батька, за кожного сина, за кожною матір, за кожну дитину я Бога прошу – збережи Україну! Страшною порою не дай їм загинуть! Хай наші молитви до Бога полинуть! Нехай Він злобу у серцях наших спинить! Молюсь, щоб людина почула людину, щоб син пожалів батька іншого сина, щоб мирною знову стала країна – я Бога прошу – збережи Україну!
Перегляд кліпу «Не твоя війна» ("Океан Ельзи")

 

                                                     

 

 

 

 

20 лютого 2016 р. -

день вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

 

До Дня Героїв Небесної Сотні в школі відбулася загальношкільна лінійка-рекієм "Герої Небесної Сотні". Захід розпочався виконанням Гімну України,  ведучі відтворили хроніку подій лютого 2014 р., звучали поезії, присвячені Героям Небесної Сотні, переглянули відео "Небесна Сотня", лінійка закінчилася хвилиною мовчання.

 

 

 

 

 

 

                           

     Учні 11 класу приєдналися до акції по збору книжок для воїнів АТО, які перебувають на лікуванні у шпиталі м.Полтава

 

      

 

 

Учні школи вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні, в результаті яких загинули мільйони людей

                                                                         

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту
 • Офіційьний блог
 • uCoz Спільнота
 • FAQ по системі
 • База знань uCoz

 • Copyright MyCorp © 2019
  Сайт створено у системі uCoz