Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 20.05.2019, 15:27

Дейкалівська загальноосвітня

 школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [19]
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Історія Дейкалівської середньої школи
19.02.2016, 12:56

Дейкалівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Зіньківського району Полтавської області

 

 У 1953 р. семирічну школу реорганізовано в середню, директором був призначений Вертелецький Андрій Данилович. Дейкалівка пам'ятає перших учителів середньої школи 1953 року: Ячало Г.П., Лекторську О.І., Тютюнник Н.Я., Загорулько В.М., Загорулька Г.Н., Вертелецького Д.А., Чечеля В. Х., Андрієнко Т.А., Сухораду В.Г., Филь М.М., Смолій (Филь) Х. С., Буцьку М. П., Андрієвську С.  В., Удода А. Д., Рябець Г.П.,  Ошегу А.П., Дениско Т.О., Тепляко-ву З. К., Мільгевського А. Д., Ігнатенко Х. С., Влох Є. Ф., Білосніжко О.Т.

У 1955 році в середній школі  було 450 дітей, початкову школу відвідували 70 учнів, у 1964 році в середній школі налічувалося 463 учні. У 1960-х роках  30 вчителів навчало щороку більше 400 учнів. Протягом 1956 — 1970 років  середню освіту одержало 665 юнаків і дівчат. У школі навчалися  не лише дейкалівці, а й діти з навколишніх сіл:  Підозірки, Троянівки, Іщенківки, Левошок, Новоселівки, Артелярщини, Дуб’янщини, Шилівки, Гришок, Бутово, Загрунівки. Починаючи з п’ятого класу, школу відвідували учні Підозірської початкової школи.

Дочірніми школами були Підозірська початкова школа, Артелярщинська та Новоселівська 8-річні школи. Тож вчителі Дейкалівської СШ  були керівниками міжшкільних методичних об’єднань.

Увага приділялася національному вихованню, про що свідчить рекомендація, дана в 1954 році учасникам співочого гуртка: «Виступати в українських національних костюмах», у 1955 році в рамках проведення Шевченківських днів силами літературного гуртка відбувся вечір художньої самодіяльності.

На початку 1954-1955 навчального року було вирішено запровадити шкільну форму (для дівчат - коричневе або синє плаття з чорним передником, для свята – білий , хлопцям – темні штани та сорочка).

Із наказу № 851 від 16 вересня 1953 р. стає відомим, що мікрорайон школи був поділений на дільниці, за кожною з яких був закріплений учитель, який  проводив навчання з неписемними (9 чол.). Дану роботу педагоги проводили протягом 5 років,  до 1958 р.

Як вже зазначалося, площа будівель, де навчалися діти, була замалою. Тож із середини 1950-х років розпочалося активне будівництво нових приміщень школи, яке тривало майже до кінця 1960-х років. У 1958 році зведено нову будівлю, в навчалося 2 класи. У 1962 році побудовано ще одне приміщення школи. У 1963 р. до основної  будівлі  добудовано спортивний зал, а в 1966 р. – їдальню. На початку 1970-х років Дейкалівська середня школа мала чималу кількість приміщень: на Підлужжі – початкова школа та інтернат (де проживало 20-40 дітей з сусідніх сіл) і в сучасному центрі села – для середніх та старших класів. На просторому подвір’ї школи по колу  розміщувалися головна будівля (дерев’яна, облицьована цеглою), яка мала 7 учнівських класів, учительську та кабінет директора, до якої добудовано  спортивний зал, приміщення їдальні, була баскетбольна площадка. Справа – дерев’яна будівля, в якій  розміщувались  географічний, фізичний кабінети та клас трудового навчання для дівчаток, ще одна будівля з двома класами, де вивчалась хімія. Окремо розміщувалося приміщення бібліотеки.  За нею - дві окремі будівлі для трудового навчання хлопчиків: столярна та слюсарна майстерні. За цими приміщеннями з 1970 -1971 н.р. і до середини 1980-х років була розташована невелика шкільна ферма, де утримувалися  кролі, за якими доглядали учні школи. Далі ріс плодовий сад, який було закладено в 1958 р. з ініціативи вчителя Чечеля Василя Харламповича, за садом - пришкільні ділянки. Юннати школи працювали за завданням Білоцерківської науково-дослідної станції рослинництва, проводячи досліди на пришкільних НДД.

З 1964  по 1973 роки директором школи працювала Лещенко Лідія Петрівна.

У 1965 р. на одному із засідань педагогічної ради розглядалося питання «Розвиток розумових здібностей учнів». Під час його обговорення дійшли висновку: «Кожен учитель повинен старанно готуватися до уроків, урізноманітнювати їх, запроваджувати уроки-дослідженння. На кожному уроці застосовувати  унаочнення, яке потрібно виготовляти  самостійно. Активно запроваджувати у своїй роботі такі методи:  спостереження, дослідження, експерименту. Обов’язково проводити індивідуальну роботу з учнями, органічно поєднувати навчання й виховання». Наголошено на співпрацю вчительського колективу з батьками учнів.

З 1973 по 1974 рік  очолював школу Півень Іван Миколайович. Наступні двадцять років — Лейка Григорій Олександрович (1974 -1992).

Велика увага приділялась трудовому, фізичному,  етичному, естетичному та військово-патріотичному вихованню, туристичній та краєзнавчій роботі. Учнівська виробнича бригада «Дружба» активно співпрацювала з колгоспом

 ( вирощування зеленої маси, цукрового буряка, очистка кукурудзи). Протягом багатьох років існувала шкільна радіогазета «Голос школи». Працювали гуртки: співочий, художній, танцювальний, учасники яких виступали постійно на сільській та районних сценах, радіо та автогуртки.

У 1985 році на шкільному подвір’ї  розпочалося будівництво нового приміщення школи за кошти місцевого колгоспу (голова Яременко І.К.), а вже 1 вересня 1986 року  відбулося відкриття нового приміщення.  Двоповерхова новобудова розрахована на 342 учні, має 14  навчальних кабінетів, спортивний та актовий зали, харчоблок, їдальню, бібліотеку, комбіновану майстерню, кабінет домоводства, учительську кімнату, кабінети директора та заступників. На подвір’ї школи  облаштовано футбольне поле, баскетбольну та волейбольну площадки, бігові доріжки, яму для стрибків у довжину, смугу перешкод. Із старих будівель  залишено старе центральне приміщення, один із кабінетів якого під час антиалкогольної кампанії в 1987 році районне керівництво наказало віддати  під музей тверезості, але ремонт так і не розпочали.

На базі Дейкалівської середньої школи щорічно в 1990-х роках проводились збори оборонно-спортивного оздоровчого табору для юнаків району, адже були створені всі умови для занять учнів військовою підготовкою: зброя (малокаліберні гвинтівки та автомати Калашникова), муляжі зброї, у 1984 році побудовано 25-метровий тир, облаштовано караульне містечко, окопи, лабіринт. А ще наприкінці 1980-х- початку 1990 років відбувалися  заняття за комунарською системою, на які приїжджали не лише з нашого району, а й з усієї області.

 Незабаром до нового приміщення перенесли й експонати дейкалівського сільського музею, для якого було виділено кабінет на першому поверсі. Експозиція музею присвячена історії села від заснування й до наших днів. Окремо представлені історії школи та  колгоспу. Тут зберігається велика кількість експонатів етнографічного характеру.

 У 1992 році директором школи призначений Паламаренко Володимир Іванович . За часів його керівництва у 2003 році було збудовано теплогенераторну.

З 2005 року очолює педагогічний колектив Яременко Людмила Василівна.

Село пишається вчителями, які за творчу працю були нагороджені знаком "Відмінник народної освіти". Це такі майстри своєї справи: Гладка О.Г., Загорулько Г.Н., Загорулько В. М., Чечель В.Х., Топтун Н. І., Лейка Г.О., Лейка К.Є., Паламаренко В.І.

Учительські династії: Чечель В.Х., його дружина Андрієнко Т.А. та їх доньки Кожевник Н.В., Коротич Л.В.; Топтун Н.І. та її донька Топтун Г.Г.;  Кузьмич Г.М. та її донька Визір Л.І., онуки Демиденко Є.М. та Барило Т.О.; Филь Х.С.  та її чоловік Филь М.М, онуки Кузьмич С.В., Колодяжна І.В. та правнука Кабанець Т.О. 

 З 1953 по 2015 рр. Золотими медалями нагороджено 19 випускників, Срібними – 28.

Школа пишається своїми випускниками: Біликом С.Ф., Онопрієнком О.Д., Коротич І.Н., Крикуновою (Макаренко) В.Ю., Коротичем (Педик) С.А., Теслею В.І., Гасюк (Ємець) Н.В., Жук (Бут) І.А., Кальченко А.В., Єременко (Кальченко) М.В.

На даний час Дейкалівська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Зіньківської районної ради Полтавської області  – загальноосвітній навчальний заклад державної форми власності, який підпорядковується управлінню освіти Зіньківської районної  державної адміністрації, діє на підставі власного Статуту.

У школі поєднуються класичні принципи педагогічного процесу та активно запроваджуються інноваційні технології. Заклад  передбачає вивчення двох іноземних мов – англійської та німецької, забезпечує опанування комп’ютерних технологій з 1-го класу, мова навчання – українська.

Дейкалівська загальноосвітня школа має у своєму складі класи початкової, базової та старшої школи, групу продовженого дня.

Станом на 01.01.2016 р. навчається  100 учнів.

Керівництво школи здійснюють: Яременко Людмила Василівна – директор школи, Тесля Людмила Іванівна – заступник директора школи з навчальної  роботи, Захарова Ольга Василівна –заступник директора школи з виховної роботи, Жолоб Олексій Миколайович – завідуючий господарством.

Педагогічний колектив  складається з 22 чол., вищу освіту мають 21 чол., базову вищу 1. Школа  повністю укомплектована педагогічними кадрами. Спеціалістів вищої категорії – 3, спеціалістів першої категорії –  6, спеціалістів другої категорії – 8 , спеціалістів – 5.

            Педагогічний колектив школи працює  над науково-методичною проблемою:  «Розвиток творчої індивідуальності учня, підвищення результативності та якості навчально-виховного процесу шляхом упровадження нових технологій навчання». У школі працюють методичні об’єднання вчителів початкових класів, природничо-математичного циклу, класних керівників та психолого-педагогічний семінар.

Успішно працюють шкільні гуртки та спортивні секції.

Виховною проблемою школи визначено: «Впровадження нових інтерактивних виховних технологій на основі проектної діяльності, які є запорукою формування духовно-морального, національно-патріотичного та творчого учня з метою створення єдиної інноваційної моделі діяльності школи».

Учні мають все необхідне для отримання початкової, базової та повної загальної середньої освіти: кабінети, підручники, наочні посібники. Працюють бібліотека, спортзал, їдальня, майстерня, комп’ютерний клас. При школі є стадіон та спортивний майданчик. Але потребує поповнення матеріальна база школи, не вистачає нових посібників, обладнання кабінетів фізики, біології та хімії не відповідає вимогам сьогодення.  Відсутній проектор та мультимедійна дошка.

Педагогічний колектив школи продовжує роботу над створенням дієвої системи пошуку обдарованих дітей, відпрацюванням та впровадженням ефективних методик креативного розвитку учнів.

Щорічно учні школи стають переможцями та призерами предметних олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України як районного так і обласного етапів.

Ведеться активна краєзнавчо-пошукова робота. Пошуковий загін «Спалах» неодноразово ставав переможцем районних, обласних, Всеукраїнських  конкурсів. У 2007 році загін нагороджений Дипломом Міністерства освіти і науки України - переможець Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт «Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає» ( кер. Захарова О.В.).

Школа є активним учасником у конкурсах та акціях природоохоронного спрямування: «До чистих джерел», «Мій рідний край – моя земля», «Парад квітів біля школи», «Галерея кімнатних рослин», «Рослини – рятівники від радіації», «В об’єктиві натураліста», екологічні агітбригади, «За чисте довкілля».

Колектив школи нагороджений Почесною  Грамотою Полтавської обласної державної адміністрації та медаллю «За значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток області, вагомі трудові досягнення та з нагоди 70-річчя утворення Полтавської області» ( 2007р.) та Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України за перемогу у Всеукраїнському громадському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці в установах, закладах, підприємствах та організаціях Міністерства освіти і науки України в 2009 р. (2010 р.), Дипломом лауреата Національного конкурсу шкільних газет (2012р.).

8 травня 2015 р. було відкрито меморіальну дошку випускнику 2005 р. Дейкалівської середньої школи Мирінцю Вадиму Михайловичу, який загинув 20 вересня 2014 р. поблизу міста Щастя під Луганськом під час збройного нападу російських бойовиків в зоні АТО.

         На жаль, з кожним роком зменшується кількість учнів школи. Для прикладу наведемо дані:

 

 

Навч.

рік

1953-

1954

н.р.

1954-1955 н.р.

1955-1956

н.р.

1956-1957

н.р.

1957-1958 н.р.

1958-1959 н.р.

1959-1960 н.р.

1960-1961 н.р.

1961-1962 н.р.

1962-1963 н.р.

К-ть учнів

406

387

391

365

364

347

312

322

340

404

Навч.

рік

1963-1964 н.р.

1964-1965 н.р.

1965-1966

н.р.

1966-1967

н.р.

1967-1968 н.р.

1968-1969 н.р.

1969-1970 н.р.

1970-1971 н.р.

1971-1972 н.р.

1972-1973 н.р.

К-ть учнів

431

457

470

415

384

373

360

349

355

360

Навч.

рік

1973-1974

Н.р.

1974-1975 н.р.

1975-1976 н.р.

1976-1977 н.р.

1977-1978 н.р.

1978-1979 н.р.

1979-1980 н.р.

1980-1981 н.р.

1981-1982 н.р.

1982-1983 н.р.

К-ть учнів

371

357

336

349

296

296

255

234

207

196

Навч.

рік

1983-

1984

н.р.

1984-1985 н.р.

1985-1986 н.р.

1986-1987 н.р.

1987-1988 н.р.

1988-1989 н.р.

1989-1990 н.р.

1990-1991 н.р.

1991-1992 н.р.

1992-1993 н.р.

К-ть учнів

174

165

167

147

148

142

147

138

131

138

Навч.

рік

1993-1994

н.р.

1994-1995 н.р.

1995-1996 н.р.

1996-1997 н.р.

1997-1998 н.р.

1998-1999 н.р.

1999-2000 н.р.

2000-2001 н.р.

2001-2002 н.р.

2002-2003 н.р.

 

К-ть учнів

138

134

146

146

162

167

169

189

184

178

Навч.

рік

2003-2004

Н.р.

2004-2005 н.р.

2005-2006 н.р.

2006-2007 н.р.

2007-2008 н.р.

2008-2009

Н.р.

2009-2010 н.р.

2010-2011 н.р.

2011-2012 н.р.

2012-2013 н.р.

К-ть учнів

159

149

135

130

111

104

104

109

112

103

Навч.

рік

2013-2014 н.р.

2014-2015 н.р.

2015-2016 н.р.

 

 

 

 

 

 

 

К-ть учнів

102

113

100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Літ.: 1.Архів Дейкалівської загальноовітньої школи І-ІІІ ступенів

2. Архів історико-краєзнавчого музею  Дейкалівської  загальноосвітньої школи 1 – 3 ступенів

3. Вертелецький Д. Наполеглива праця дала високі результати. – Лен. шляхом. – 1959. – № 18.-6 листопада.

4. Вихованню учнів – більше уваги// Лен. шляхом. – 1968. – № 9 – 29 березня

5.Підсумки роботи школи за І півріччя//Лен. шляхом. -1969. - № 2 – 10 січня

6. Андрієнко Т. Підсумки роботи школи//Лен. шляхом. -1973. - № 9 – 31 березня

7. Виховання навичок культурної поведінки в підлітків//Лен. шляхом. -1969. - №12 – 22 квітня

8. Виховання навичок культурної поведінки в молодших школярів//Лен. шляхом. -1973. - №11 – 13 квітня

9. Загорулько Г. У виробничій бригаді//Лен. шляхом. -1960. - № 5 – 24 березня

10. Загорулько Г. Підсумки навчально-виховної роботи школи за 1959-1960 навчальний рік//Лен. шляхом. -1960. - № 12 – 23 червня

11. Затворцький П.П. Первоначальное обучение грамотности в сельском училище.// Полтавские епархиальные ведомости. Отдел неофициальный.– 1865 -№ 24. -  с. 438-441

12. Мокляк В. О.  , Павленко В. А.  Дейкалівка с., Зіньківський р-н. Православної Церкви (з 1990-х – УПЦ МП) громада. Різдвяно-Богородицька церква.[ Електронний ресурс] / Режим доступу: http://history-poltava.org.ua/?p=2485

13. Отчёт Зеньковской земской управы за 1900 год. – Полтава: Типо-Литографія Л.Фришберга, -1901. – с.67

14. Отчёт Зеньковской земской управы за 1912 год. – Зеньков: Тип. Василевского, -1913 -279 с.

15. На батьківських зборах. - Лен. шляхом. -1960. - №3 – 18 лютого

16. Підсумки роботи школи за ІІІ чверть 1958-1959 навчального року. -1959. - № 3 – 2 квітня

17. Підсумки навчально-виховної роботи школи за 1960-1961 навчальний рік. - Лен. шляхом. -1961. - № 13 – 22 червня

18. Приватний архів Лейка Г.О.

19. Приватний архів Топтун Н.І.

20. Приватний архів Кузьмич С.В.

21. Приватний архів Бут (Браціло) В. І.

22.Рудинський Г. К Вопросу об отношении государства и школи к Церкви. – Зіньків,типографія Г.М.Подзємьского, 1908, 12.с.

23. Удод А. Наше село.- Лен. шляхом. -1967. - № 17 – 19 серпня

24. Удод А. Наше село.- Лен. шляхом. -1967. - №19 – 16 вересня

25. Удод А. Наше село.- Лен. шляхом. -1967. - № 23 –  30 жовтня

26. Яременко Л.В., Яременко О.І. Дейкалівка: Моє село, для мене ти єдине.- Гадяч: видавництво «Гадяч», 2012. –212 с.

 

Довідка про автора статті

Захарова Ольга Василівна, заступник директора школи з виховної роботи

Дейкалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Мої файли | Додав: deykalivkazosh9987
Переглядів: 311 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2019
    Сайт створено у системі uCoz